Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Píšeme lepší slohovou práci s Microsoft Word ze sady Office

Zelený mužíček | Pondělí 02.06.2008 23:59 Komentářů: 1

„Každý z nás studentů potřebuje čas od času napsat slohovou nebo seminární práci, případně referát. Kancelářský program Microsoft Word přitom dokáže hodně pomoct. Dnes zmíním jednu z nejzákladnějších funkcí.“

Znáte to, píšete slohovku a to samé slovo už se vám v ní opakuje třikrát. Vy si však nemůžete ani za boha vzpomenout, jak jinak to vyjádřit. Co teď?

Řešení, a snadné, nabízí právě Word. Obsahuje totiž velmi šikovnou funkci, která vám vypíše synonyma zvoleného slova. A je to jednoduché, stačí na dotyčný výraz kliknout pravým tlačítkem myši a z nabídky vybrat za vše hovořící „Synonyma“.

Samozřejmě je tady jeden háček. Tahle funkce by měla sloužit především pro připomenutí toho, co vy znáte, jen vás v daný moment nenapadá. Ani tak skvělý software totiž zatím nedokáže přesně rozpoznat, v jakém kontextu dotyčné slovo používáte. Takže je nutné tuto činnost nahrazování synonymy provádět obezřetně a pečlivě, aby nedošlo k tomu, že nebude text dávat smysl.

Sám tuto pomůcku využívám poměrně často, neobešel bych se bez ní ať už při psaní své slohové práce do českého jazyka na téma Moje reforma školství tak i při psaní obyčejných článků jako byl ten o online internetovém televizním archivu České televize, Novy a Primy.


V diskuzi je 1 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
1 skvělý zážitek + 1 zdarmaMoje reforma školství – slohová práce do českého jazyka
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz