Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Hudba na webových stránkách – za to bych „zabíjel“

Zelený mužíček | Pondělí 27.10.2008 16:00 Komentářů: 9

„Poslední dobou mám občas pocit, že se mi v jedné věci lepí smůla na paty. Neustále narážím na webové stránky, které po zobrazení začnou přehrávat hudbu. Nejčastěji nějakou příšernost, jejíž hlasitost mnohonásobně převyšuje hlasitost hudby, kterou mám na počítači puštěnou dobrovolně.“

V lepším případě, to když mám hudbu puštěnou přes reproduktory, tak na okamžik uslyší celý dům směs šílených skřeků. V horším případě, to když mám hudbu puštěnou do sluchátek, hudba zařve mnoha decibely zblízka přímo do mých uší.

Mohl bych se zlobit, že je možné, aby webová stránka přehrávala zvuk a hudbu, ale by bylo velmi krátkozraké. Chyba není v technologii, chyba je v lidech, kteří ji používají.

Mohl bych mít vztek na autory daných webových stránek. Ale asi nepřekvapím, když řeknu, že nějaká odporná hudba začne obvykle vyhrávat ve chvíli, kdy otevřu stránku vytvořenou laikem pomocí služeb umožňujících využívání online WYSIWYG editorů (nepracujete se zdrojovým kódem, ale „s tím, jak to opravdu bude vypadat“).

Chyba je podle mě tedy na straně poskytovatelů služeb, kteří umožní do vytvořené webové stránky vložit hudbu a nevysvětlí svým uživatelům zápory takové akce. Je otázkou, zda by bylo lepší, kdyby tato možnost v administračních rozhraních vůbec nebyla, nebo kdyby ji bylo nutné nějak navíc aktivovat. Já bych jako optimální řešení viděl to, že by poskytovatelé tuto možnost vypnuli a ani se o ni nezmiňovali, a až v případě, že by jim někdo napsal, tak by mu funkci případně zapnuli. Ale nedělám si iluze, že k podobnému kroku ve větším měřítku někdy dojde. Všichni se totiž raději chlubí množstvím funkcí, než aby měly stránky, které na svých systémech provozují, nějakou úroveň. Ať žijí „blogísky“, že?


V diskuzi je 9 komentářů, můžete přidat další


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Jak jsem „fáral“ do doluZačala zima
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz