Uživatelské jméno
Heslo
Nemáte účet?

Hektický víkend – školní ples, Praha a Junior Internet

Zelený mužíček | Neděle 30.03.2008 23:59 Komentářů: 0

„Naše studentská firma úspěšně zvládla školní ples, navštívil jsem Prahu, zúčastnil se konference Junior Internetu a po tom všem jsem ještě našel dost energie k tomu, abych o tom napsal pár slov.“

Sotva jsem v pátek před třetí odpoledne přišel ze školy, už jsem hltal oběd, abych se mohl hodit do obleku, a ve čtyři hodiny chytnou spojení směr KD Akord. Ačkoliv byl sraz o půl páté, většina lidí dorazila až kolem páté hodiny. Během následujících dvou hodin proběhly poslední důležité organizační záležitosti a už před sedmou hodinou se začali scházet první hosté. Ples se brzy rozjel a v sálu i v Altánu byla brzy zábava v plném proudu. Čas plynule neuvěřitelnou rychlostí a rázem byla jedna hodina, čas, kdy jsem se musel začít pomalu loučit. To víte, od MHD v Ostravě nemůžete čekat zázraky, a tak se mé nejlepší (jediné) spojení domů kvapně blížilo.

Chvíli před třetí už jsem byl konečně v teple domova, tudíž jsem ze sebe v rychlosti shodil oblek, který jsem si pár hodin před tím tak pracně oblékal – k tomu se vrátím ještě zítra ;). Za půl hodiny jsem již s rodiči a starší sestrou seděl v autě a taťka s námi sprintoval na Hlavní nádraží. Tady jsme koupili jízdenku SONE+ a lístky na pražskou MHD. Náš původní záměr bylo cestovat na Hlavní nádraží v Praze rychlíkem, ale z tabulí na ostravském nádraží jsme zjistili, že do pražských Holešovic míří ve skoro stejnou dobu také ICčko, které mi IDOS z neznámého důvodu na internetu zatajil. Kontrolní dotaz na jednu z pracovnic Českých drah jen potvrdil mou domněnku, že by vlak mohl být v Praze podstatně rychleji. Cesta do Prahy uběhla poměrně rychle, aspoň na hodinku jsem si stihnul zdřímnout. Při průjezdu pražským předměstím se i mé ostravské nátuře z toho nepořádku všude kolem zamotala hlava, ale to už je jiný příběh.

Spolu s mamkou a sestrou jsme se metrem svezli pár zastávek k Hlavnímu nádraží, kde jsme si určili místo pro večerní sraz, a následně jsme se vydali na Václavské náměstí. Přes to jsme došli až na Můstek, kde jsme se rozloučili, a já se vydal metrem do Jinonic, kde se konal již devátý ročník Junior Internetu.

Úžasná hláška v pražském metru:
„Ukončete prosím výstup a nástup, dveře se zavírají.“

S tím, co jsem přihlásil, jsem si nedělal sebemenší ambice na nějaké umístění, spíše mi šlo o to, abych zjistil, jak na tom v porovnání se svými vrstevníky jsem. Zjistil jsem, na čem musím více zapracovat, v čem jsem dobrý, ale také jsem získal dost nápadů, které už jen zbývá uskutečnit.

Konference Junior Internet utekla jako voda, takže jsem se vydal metrem k hlavnímu nádraží. Původně jsem chtěl dojet opět na Můstek a odtamtud dojít na Hlavní nádraží pěšky, nicméně jsem se tam tak trošku ztratil a nakonec jsem dojel metrem až na zastávku Muzeum. Do zpátečního vlaku jsme nastoupili asi už 15 minut před odjezdem, přesto byl trochu problém najít volná místa k sezení, vlak IC 581 Ostravan, který jsme pro cestu zpět do Ostravy využili, byl poměrně dost obsazen. Podařilo se mi na hodinku usnout, zbylý čas jsem si pročítal knihu Profesionální webdesign – Techniky a vzorová řešení od Clinta Ecchera, kterou vydalo nakladatelství Computer press a kterou jsem si z Junior Internetu odvezl. Mimochodem, je dost hrozná. Vlak do Ostravy dorazil jen s mírným zpožděním asi deseti minut, takže díky odvozu z nádraží, o který se postaral opět taťka, jsem už o půlnoci mohl spát.

V neděli jsem se vzbudil až ve třináct hodin, abych se dozvěděl, že začal letní čas, takže je už hodin čtrnáct. Po vydatném obědě jsem se ujal funkce řidiče já a jel jsem spolu s mamkou vyzvednout mladší sestru, která strávila víkend u prarodičů. Když jsem přijel domů, stihnul už jsem jen vyřídit pár e-mailů, protože začínal přímý přenos fotbalového utkání, které sehrál FC Baník Ostrava na hřišti Teplic. S tátou jsme shlédli zajímavé utkání, ve kterém se o body oba týmy rovným dílem rozdělily. No a pak jsem opravdu velmi těsně stihnul napsat tento článek, a pokračuju tak v tradici co den, to aspoň jeden článek. :)


V diskuzi ještě není žádný komentář, přidejte první


Kategorie
Jak se žije v OstravěMultimediaTOPWebdesign a ITWindowsZe světaZelený mužíčekŽivot v České republice
RSS
ČlánkyKomentáře
Už jste četli?
Lidská stupidita nezná mezíFormule 1 – Brazílie 2008: Když se dva radují...
Zelený mužíček
Blog Registrace Archiv Autor Odkazy Síň slávy

Zelený mužíček - ikona Zelený mužíček - tak trochu jiný blog využívá 123CMS pro blog
RSS - ikona RSS pro články a pro komentáře
Kontakt - ikona Kontakt: mail@zelenymuzicek.cz